top of page
  • Writer's pictureBrokeris Laurynas Bilotas

Sutartis su NT Brokeriu?


Dažnai žmonės sako – man sutarties nereikia, atveskite klientą ir aš jums sumokėsiu arba galite pardavinėti mano NT ir be sutarties, nenoriu jokių įsipareigojimų, tačiau ar tikrai darbas be sutarties yra saugesnis? Ar galima patikėti savo būsto pardavimą be jokių garantijų?

Problemos dirbant be sutarties

Pagrindinė problema – brokeris dirbantis be sutarties jums visiškai neįsipareigoja. Pradedant nuo to, jog brokeris nesuteikia jums jokių garantijų, kad pardavimo procesas bus vykdomas tinkamai. NT brokeris dirbdamas be sutarties, taip pat neturi jokių garantijų jog su juo bus atsiskaityta, todėl dažnai jų pardavimo pastangos baigiasi ties sukurtu skelbimu ir įkeltu į Aruodas.lt portalą. Kokia tuomet nauda iš NT brokerio, kuris negali jūsų tinkamai atstovauti ir vykdyti pilno pardavimo proceso?

NT brokeriui vykdant apžiūras, jūs įleidžiate į namus ne tik pirkėjus apie kuriuos nieko nežinote, tačiau kartu ir brokerį, kuris neturi jokios atsakomybės ar įsipareigojimo prieš jus. Kas gali atsakyti už tai, kad brokeris vykdys apžiūras tinkamai? Ar po apžiūros visi daiktai bus savo vietose? Kad interesantai bus atrinkti tinkamai? O galiausia, kad brokeris sukurs tinkamą įspūdį apie jūsų turtą klientui? Pagrindinis “privalumas” žiūrint į darbą be sutarties – jūs niekaip neįsipareigojate brokeriui, jog tinkamai atsiskaitysite už jo paslaugas. Tačiau ar tai išvis privalumas? Apgaulė niekada nebuvo ir nebus įšeitis ar privalumas. Daug apie tai nesiplėsiu, nes moralė, susitarimas ir pasitikėjimas yra aukščiau už pinigus. Susidarius nemalonioms situacijoms dirbant be sutarties, pardavėjas gauna prastą patirtį dirbant su NT brokeriu. Taip atsiranda nepasitenkinimas šia paslauga, nors pagrindinė šios situacijos spraga – garantijų nebuvimas.

Garantija dirbant su sutartimi
Teisinga sutartis apsaugo abi šalis, sudaro joms lygias teises, o tai reiškia jog su tokiu susitarimu – abi šalys tampa saugios. Dėl kitų NT turto brokerių teikiamų paslaugų ar sutarčių negaliu Jums garantuoti, tačiau galiu papasakoti apie savo ar kolegų iš Capital teikiamas sutartis ir jų privalumus. Sutartis – tai NT brokerio įsipareigojimas Jums. Sutartyje NT brokeris įsipareigoja savo klientą atstovauti sąžiningai, tinkamai atlikti pardavimo procesą ir jo veiksmus, bei informuoti klientą (pardavėją) apie esančią situaciją, rinką bei žmones, kurie domisi nekilnojamuoju turtu. Kitaip tariant, NT brokeris nuima visą pardavimo procesą objekto savininkui nuo pečių ir pilnai jį atstovauja nuo objekto patekimo į rinką iki derybų ir sandorio pas notarą. Sutartis dirbant su NT Brokeriu pardavėją įpareigoja – atsiskaityti už tinkamai atliktas paslaugas. Kas nepriklauso nuo to ar dirbate su sutartimi ar be jos – logiška ir suprantama.

Visada turėkite garantijas ir susitarimą įtvirtinta sutartyje. Taip galėsite būti ramūs dėl teikiamos paslaugos kokybės ir būti garantuoti, kad būsite atstovaujami tinkamai. -Laurynas Bilotas

Taip pat skaitykite

bottom of page